סיפורה של המאפייה

הכל התחיל בשנת 2012 כשעדו וחבר נוסף החליטו להתחיל לאפות לחם. השניים, שגרו באותה עת במושב טל שחר, שיפצו קרוואן קטן שישמש אותם כמאפייה, התקינו בו תנור ומלוש לבצק, בזקו קמח על השולחן והחלו בעבודה. האפייה החד-שבועית הצנועה שיצאה מ"בית הלחם" -כך נקראה המאפייה-, סיפקה כיכרות לחם טריות לתושבי האזור וחברים. את שאר הזמן עדו חילק בין אהבתו למוזיקה, כמתופף ומורה לתופים ובין היותו אבא במשרה מלאה לשני ילדים קטנים.

ההחלטה להפוך לאופה לא צצה סתם ככה יש מאין. קדמו לכך שנים רבות של עבודה עם אוכל במטבחים ומקומות שונים בארץ. משטיפת כלים וקילוף תפוחי אדמה, דרך קייטרינג וגלידריה ועד ניהול המטבח של מסעדת "שביל עזים", עדו – כמו כל טבח רציני שלא מחפש קיצורי דרך – עבר את כל התחנות, מהמסד ועד הטפחות.

כל אותן תחנות -ובל נשכח את עובדת היותו בן לאמא בשלנית מצויינת- הגדירו הרבה מטעמיו והעדפותיו הקולינריות, אבל יותר מכך, הם עזרו לו למצוא דרך מסויימת: דרך של אוכל אם תרצו. דרך שהובילה אותו לסגנון חיים בריא יותר. המודעות הסביבתית שלו רק התחדדה כשהחל לטפח והוא נופף לשלום בפעם האחרונה לתעשייתי והמעובד בעוד הקשר בינו לבין האדמה רק הלך והתהדק.

וכך, יחד עם ההבנה החדשה והמשפחה המתחדשת (בן שלישי כבר היה בדרך!), עבר עדו למושב גינתון כשבתוכו מתחיל לנבוט לו איזה זרע של חלום. הוא המשיך לאפות וללמוד, לנסות ולטעות תוך כדי חקירה מתמדת של עולמה המעניין של המחמצת.

בינתיים, הזרע שבו כבר נבט והפף לחלום בוגר ועצמאי וכשזה פרץ החוצה הוא הפך כבר לעובדה: האופה הזעיר ממושב גינתון ייפתח מאפייה במשרה מלאה!

נסיון העבר לימד את עדו שטובים השניים מן האחד והוא איחד כוחות עם ידידתו קרול שהתלהבה מהרעיון. וכך, במאמץ משותף נולדה במרץ 2018 מאפיית "איש של לחם", מאפייה מקצועיים להורים גאים וחדורי מטרה.

המטרה היא לשתף אחרים בסגנון חיים שאנו מאמינים בו וגאים בו, שמאגד כמה ערכים פשוטים וחשובים לנו: 

הטעם. אוכל זה חלק מהותי בחיים שלנו ולא משנה אם זה לחם, רוטב, תבשיל או עוגייה… לכולם חייב להיות להם מכנה משותף: הם חייבים להיות טעימים. אבל לא בכל מחיר…

אנחנו נמנעים מהוספת רכיבים תעשייתיים כדי להאריך את חיי המדף של המוצרים או לייצר קלוריות ריקות ומנחמות שמספקות רק את היצר על חשבון הבריאות. באיש של לחם הטעם מגיע קודם כל מהחומרי הגלם. 

חומרי הגלם. כמו שהזכרנו קודם, חשוב לנו שבחומרי גלם שאנו משתמשים באפייה ובמטבח לא יהיו רכיבים תעשייתיים, טעמים מלאכותיים או חומרים משמרים. אנחנו לא פוריטנים ומשתמשים בסוכר, שומנים ומלח במידה. יתרה מכך, הסוכר הוא לא לבן, תחליפי הסוכר הם טבעים ואורגנים, השמנים לא מזוככים, הזרעים והדגנים מלאים ואורגנים, הירקות טריים ורובם משדות מקומיים. 

הסביבה. השאיפה שלנו תמיד היא לכלול מה שיש למזג האוויר ולאדמה להציע בכל עונה. אנו תומכים בחקלאות מקומית וחולמים על להגדיל את גינת הירק ככה שנוכל לשלב במתכונים שלנו ירקות שיגיעו ישר מהחצר האחורית של המאפייה. 

אנו מציעים לכם לא יותר ולא פחות ממה שאנחנו אוהבים ובוחרים לאכול ולבשל למשפחתנו.

חלק משיתוף התפיסה שלנו נעשה דרך המוצרים של המאפייה; חלק נעשה דרך הסדנאות, שהן הזדמנות מצויינת ללמוד ולחלוק ידע שימושי שאפשר "לקחת הביתה"; וחלק נוסף נעשה דרך המייל השבועי/בלוג והרשתות החברתיות.
כולכם מוזמנים להיות חלק מהמשפחה שלנו שמאוחדת על ידי התשוקה לאוכל ולטבע.

שתף את הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

עוד לחקור

מתכונים

אפיית לחם (3) – הכנת מחמצת

זה תהליך שאורך כמה ימים ודורש סבלנות ואורך רוח, אך אני מוצא אותו מרתק. איך נוצרים חיים וחיוניות כה רבה מתערובת של קמח ומים (באופן כללי מזון מותסס הוא נושא שמעסיק אותי רבות בזמן האחרון ועוד נדבר עליו כאן בהמשך הדרך).

קרא עוד »
0
גלילה למעלה

שימו לב!

שלום,
החל מהשבוע ,אנו מעבירים את יום החלוקה ליום חמישי,לכן הזמנות יתקבלו דרך האתר עד יום ג בחצות !!